Cranberry Harvest by a drone / Jak se sklízí brusinky v USA viděno z dronu

(EN) Enjoy a Cranberry Harvest from never before seen angles. The Cranberries grow in cranberry bogs, which are flooded in time for harvest. A special combine is used to loosen the cranberries up from the vines, and the floating cranberries are then vacuumed from the surface into a container truck.

(CZ) Máte rádi svíčkovou, myslím takovou tu klasickou s šesti knedlíkama, citronem a brusinkama! Myslím, že jak se dělají knedlíky asi víme, kde se vezme to maso také jistě řada z vás tuší, ale jaká je cesta brusinek jsem minimálně já vůbec nevěděl. Učíme se celej život a tohle byla zajímavá lekce. Kamarád Petr Hejl ze společnosti Aerial Drone Worx se svými kolegy natočil v americkém Carveru ve státě Massachusetts kamerou umístěnou na drobu, jak se brusinky sklízejí. A z videa je patrné, že je to docela složitý proces, ale velmi fotogenický.

Brusinky rostou na malých keříčcích v místech, která se s trochou nadsázky dají nazvat bažinami. V čase sklizně se tyto bažiny zaplaví vodou a speciální “kombajn” uvolňuje zralé bobule z keříčků. Je však třeba dělat to velmi opatrně, protože na rostlinkách už jsou zárodky nových plodů! Uvnitř bobulí jsou vzuchové sklípky, které drží brusinky na hladině. Odtud jsou odsávány na korby nákladních aut.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

61 + = 67