Přes kilometr hluboký vrt sytí mnohé bazény Aqualandu Moravia léčivou vodou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Největší bazén v Aqualandu Moravia se jmenuje Riviéra a má přes 900 metrů čtverečních plochy.

K cestování samozřejmě patří i odpočinek. Odpočinek na cestě, odpočinek před cestou, prostě v tomhle pekelným horku je nezbytně nutné zajít se vykoupat, ať jste v jakékoliv fázi. Navíc v tomhle případě, nejste-li z Moravy můžete koupání spojit s cestou za koupáním.

Peklo na jednom z tobogánů. Adrenalin si můžete užít ve dvou.

Peklo na jednom z tobogánů. Adrenalin si můžete užít ve dvou.

Já to mám doslova za humny a ještě jsem tam nebyl. Chystal jsem se tam sám i s rodinou už mockrát, ale nikdy mi to nevyšlo. Teď slaví Aqualand Moravia dva roky a já se konečně dokopal se tam podívat. Přijal jsem nabídku na prohlídku celého areálu, protože jsem o tomhle aquaparku už hodně slyšel. A tak jsem to chtěl vidět na vlastní oči.

Pro ty, kteří nevědí, tak Aqualand Moravia je v současné době největší a nejmodernější aquapark v České republice. Stojí na břehu Novomlýnských nádrží a z mnoha z celkových 12 bazénů v celém areálu je krásný výhled na masiv Pálavy. Bazény mají dohromady plochu 3000m2, což mi přijde dost neuvěřitelný. Kromě toho je tu dalších dvacet tobogánů a skluzavek a některý jsou fakt dost dobrej adrenalin. A to jsem je ještě nevyzkoušel.

Pálava pool s výhledem na Pálavu.

Pálava pool s výhledem na Pálavu.

Přestože mají v auqaparku geotermální pramen z vlastního vrtu nemají status lázní. I tak v Pasohlávkách používají léčivou vodu z tohoto pramene v některých bazénech. “Je to silně mineralizovaný syrný pramen vyvěrající z vrtu hlubokého 1,3 kilometru. Voda má 46°C a blahodárně působí na pohybový aparát i onemocnění kůže,” vysvětlil ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

Bezplavková zóna, Forum Romanum a 24 saun a procedur.

Bezplavková zóna, Forum Romanum a 24 saun a procedur.

Celý areál jsem prošli, včetně bezplavkové zóny, saunového světa, Forum Romanum. Teda ještě tam žádní naháči nebyli, ale musím říct, že právě sem mě to docela táhne vyzkoušet to, protože přece jen 24 saun a procedur, se jen tak nevidí. A ze střešního Pálava poolu s léčivou vodou je opravdu krásný výhled na Pálavu.
Uvnitř můžete plavat ještě ve velkém krytém bazénu Neptun s geotermální vodou, pro děti je tu Baby a Calimero pool. U vnitřního bazénu mě dost pobavila letošní novinka – Vodní bar. Chvilku jsem nechápal, až jsem uviděl, jak holky ve firemních tričkách točí pivo pánovi, oc jen tak plave kolem. Bar je zapuštěný v bazénu a vy si opravdu můžete přímo z vody objednat a vypít, čeho je vám libo. Jen jevím, jak je vyřešeno, když se na baru strhne vodní bitva, bar se pomalu začne plnit vodou. Asi by to měl někdo zkusit.

Cool bar - hospoda uprostřed bazénu. I to je Aqualand Moravia.

Cool bar – hospoda uprostřed bazénu. I to je Aqualand Moravia.

Venkovní bazén Riviéra je největší v areálu, má 930m2, a rovněž v něm se teplota vody díky termálnímu prameni pohybuje od 32 do 35°C, což je moc prima, hlavně když je venku chladno. Prostě se zahřejete pod vodou. A vzhledem k tomu, že v Pasohlávkách jedou v omezené míře celoročně, rozhodně se vám to může stát.

Dva největší tobogány v aquaparku.

Dva největší tobogány v aquaparku.

Vedle hlavních bazénů přicházejí na řadu atrakce. A i když to nejsou největší tobogány v areálu, U Wave je moc pěkný kousek adrenalinové zábavy. Hned vedle něj je oddělení s mnoha tobogany, které se pro jistotu přímo jmenuje Adrenalium, to aby nevznikla nějaká mýlka. A největří atrakce, obří tobogány Boomerango s délkou 84 metrů a Abyss o délce 110 metrů jsou v aqualandu úplně vzadu. Asi aby nebyl slyšet jekot návštěníků. Ale i tohle bych rád zkusil! Bude to jízda!

Na nejedelším toboganu 110 metrů dlouhé Abyss je to fakt jízda.

Na nejedelším toboganu 110 metrů dlouhé Abyss je to fakt jízda.

Kromě toho je tu spousta místa na venkovních trávnících, kde si na sluníčku polenošíte, teda když zrovna svítí. Každý návštěník má ke vstupu zdarma lehátka a slunečníky, samořejmě jízdu na všech tobogánech, ale třeba také každodnenní animační programy.

Dostat se do Pasohlávek dá jednoduše autem cesou na Mikulov a těsně přes Novomlýnskými nádržemi odbočíte doprava. Ale můžete přijet i vlakem do Vranovic, z Brna to jezdí každou hodinu a odtud vás odveze zvláštní Aquataxi, které je pro návštěvníky zadarmo. Je to deset minut jízdy a dokonce, když je kapacita, mohou pro Vás přijet i mimo předepsané hodiny, které zjistíte na webu http://www.aqualand-moravia.cz.

Zábava - Aqualand Moravia.

Zábava – Aqualand Moravia.

I když sezóna začala oficiálně už 26. června ani srpen nebude bez programu. Druhé narozeniny Aqualandu Moravia oslaví už v sobotu 1. srpna. Oslava bude v duchu sportnovních aktivit a mezi návštěvníky nebudou chybět ani hokejisté brněnské Komety. 13. srpna se v prostorách aquakandu utkají dva šéfkuchaři Marcel Ihnačák a Radek Šubrt v kuchařském umění. O dva dny později se uskuteční Fitness Day zaměřený na pohyb – fitness maraton, diagnostika pleti Nivea, volejablový turnaj dvojic. Kanikuly Day – oslava konce práznin se chystá na 29. srpna. A to nemluvím o každodenním hledání pokladu s Markem a Aurelií.

Ani vnitřní atrakce vás nebudou moc nudit. Držte si klobouky.

Ani vnitřní atrakce vás nebudou moc nudit. Držte si klobouky.

Aby to nevypadalo, že je v Aqualandu Moravii je všechno jen zalité sluncem. Samozřejmě v horkých dnech se může stát, že počet návštěvníků převýší vaši míru tolerance. I když místa je dost, může se stát, že stejný nápad jako vy, navštívit velký aqualand budou mít i další 4000 lidí. Pak to už každému nemusí být příjemné. Také se hodně mluví o ceně, která je prý dost vysoká. To nedokážu rozhodnout.
Co se může zdát být drahé jednomu, může být levné pro druhého.  Letos je navíc do ceníku zapojeno několik výhodných nabídek, které mohou návštěvu zlvenit. Každopádně když přijdou na celý den dva dospělí a tři děti (do 150cm) cena je 1290 korun, což je 250 korun a osobu. A když přijdete dva dny po sobě, dvoudenní rodinný vstup už ušetří 500 korun. Ve dny, kdy není narváno si tak můžete dost užít všechny atrakce bez front a čekání. Dobré je také využít nákup na E-shopu, kde se vám automaticky započítá pětiprocentní sleva. Kromě toho se minulosti objevilo několik nabídek na různých slevových serverech s ještě výhodnějšími vstupy pro jednotlivce či rodiny. I tyhle zdroje stojí za to sledovat.

Tobgány, ale také bazén s několika druhy vlnobití.

Tobgány, ale také bazén s několika druhy vlnobití.

Takhle jsem Aqualand Moravia viděl při mojí osobní návštěvě, ale ještě mám v plánu všechno vyzkoušet na vlastní kůži. Jak to dopadlo a jestli jsem se nezabil na tobogánu, Vám rozhodně napíšu.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 5 = 2