Icebreaker není kec, fakt funguje v každé situaci, sám jsem si to poslední čtyři roky vyzkoušel

Jedna skákací v triku Icebreaker ze švýcarského Laax.

Jedna skákací v triku Icebreaker ze švýcarského Laax.

Jsem vždycky opatrný, když mi někdo říká, že něco je revoluční, převratné, jedinečné. Vždycky je lepší si nejdříve všechno pěkně vyzkoušet a sám si udělat názor. Stejně tak jsem byl, a jsou to už 4 roky, dost skeptický k tomu, jak perfektní a neuvěřitelně funkční jsou věci od Icebreakeru. Dostal jsem jako dárek čtyři kousky – hnědou mikinu s dlouhým rukávem a zipem, jedno tričko s límečkem, jedno černé přiléhavé tílko a jedny ponožky. Bylo to někdy na podzim a tak jsem v tom hned začal chodit.

Icebreaker – oblečení pro náročné

Zapomeňte prosím na ten výraz v očích, kalsický případ, kdy mám na sobě dva Icebreakery.

Zapomeňte prosím na ten výraz v očích, to je jen ulázka  klasického případu, kdy mám na sobě dva Icebreakery.

Pro ilustraci bych měl začít tím, že jsem extrémně teplomilný a fakt strašně se potím. Což v praxi znamená, že bezprostředně po nějakém výkonu a nemusí to opravdu být bůhví co, třeba jen trochu spěchám na focení s batohem na zádech a tričko je na mnoha místech úplně propocené. S tím bohužel nejde moc dělat. Blbý bylo, že když jsem se po jakémkoliv takovém spěchu zastavil, za chvilku mi byla zima a samozřejmě to po několik hodinách úplně nevonělo.

Icebraker funguje a nesmrdí

Icebreaker s Mickey Mousem v pařížském Disneylandu.

Icebreaker s Mickey Mousem v pařížském Disneylandu.

Ale žádný extrém. Začal jsem se tady poohlížet po nějakém funkčním prádle. Vyzkoušel jsem leccos a vždycky to dopadlo podobně. Byly to nějaké umělé materiály, které mi prostě nefungovaly. Navíc to nebyly úplně levné věci, a tak jsem od nich, vzhledem k jejich nefunkčnosti, prostě upustil. Nebavily mě.  Když přišel Icebreaker , byl jsem rád, že ho můžu vyzkoušet a nic neplatit. Nicméně po těch čtyřech letech musím říct, že drahota je v případě Icebreakeru dost relativní pojem. Ale o tom později. A tak jsem začal ty věci opravdu nosit, ale když říkám nosit, myslím, že jsem je měl na sobě takřka denně.

Pozdrav z Jižního Tyrolska. Zase Icebreaker.

Pozdrav z Jižního Tyrolska. Zase Icebreaker.

Zima byla ideální dobou na otestování “termoprádla”, kam jsem Icebreaker okamžitě zařadil. U mikiny mě bavilo, že má dírky na palce. To jsem ocenil hlavně u focení venku. Do té doby jsem pod zimní “šusťákovku” oblékal flísové bundy. Ale několik takových vrstev ze mě dělaly neobratného medvěda a jak říkám, potil jsem se pekelně. Když jsem si pod zimní bundu dal tu Icebreakerovou mikinu, rázem jsem byl o dost méně nemotorný.

Tak na slušnou večeři ve Španělské valencii Icebreaker triko s límečkem bylo super.

Na slušnou večeři na statku za Sevillou Icebreaker triko s límečkem bylo úplně v pohodě.

Bývaly dokonce dny, kdy nebyla taková zima a tak jsem na sobě měl jen věci od Icebreakeru. Tři tenké vrstvy a byl jsem v suchu a v teple. Dost dobrý. Triko s límečkem plnilo funkci “slušného” oblečení, když jsem zrovna nefotil něco v náročném terénu.
Věci jsem si vlastně strašně rychle oblíbil nejen proto, že byly příjemné a opravdu fungovaly, ale taky proto, že měly malý objem. Přírodní merino vlna je prostě na těle příjemnější než jakékoliv umělé vlákno. Místo flísové bundy, která se mi sotva vešla do batohu, jsem si vzal mikinu od Icebrakeru, kterou jsem zcela nepozorovaně vsunul do prostoru na notebook.

Icebreaker – ideální oblečení na cesty

I dobrý vlaky jsou dneska klimatizovaný a tak se hodí vždycky něco, co vás při dlouhým sezení zahřeje.

I dobrý vlaky jsou dneska klimatizovaný a tak se hodí vždycky něco, co vás při dlouhým sezení zahřeje.

Dost často cestuji, hodně často létám letadlem a právě na palubu se mi tyhle věci ukázaly jako ideální. I když letíte do nějaké pekelně exotické destinace, dlouhý rukáv a zip ke krku se vždycky hodí. Mě už mnohokrát zachránil před jistou angínou nebo zablokovaným krkem. Třeba klimatizace na letišti v Abú Dhabí byla nastavená na neuvěřitelných 17 stupňů a já tam musel strávit 23 hodin. I tam mě Icebreaker zachránil.

Unavený z výšky i pekelného studeného větru v kašmírském údolí řeky Zanskar v Indii. Usnul jsem jak děcko.

Unavený z výšky i pekelného studeného větru v kašmírském údolí řeky Zanskar v Indii. Usnul jsem jak děcko.

Na daleké cesty

Časem jsem zjistil, že když se někam balím, a za poslední 4 roky jsem byl v zahraničí sedmadvacektrát, z toho dvě cesty, do Ugandy a Indie trvaly téměř měsíc, začínám vždycky věcmi od Icebreakeru. Na zimu jsem si dokoupil ještě podvlíkačky v gramáži 200 a tak i v zimě jsem vlastně kompletně vybavený. A kde všude věci od Icebreakeru používám. No, fakt všude. Tílko si běžně dávám pod triko třeba při běhání, jízdě na kole a i když se zpotím, prostě mi není zima. Celý set mě už několikrát dost pomohl.

Na horskou túru

... a jedinéco jsem si nechal bylo Icebreaker triko, na který přišly ještě další dvě icebreaker vrstvy.

… a jediné, co jsem si nechal bylo Icebreaker triko, na který přišly ještě další dvě icebreaker vrstvy.

Potem zbrocený jsme darzil na focení západu slunce na Poludňový Grůň na Malé Fatře...

Potem zbrocený jsme darzil na focení západu slunce na Poludňový Grůň na Malé Fatře…

Třeba když jsem byl letos v únoru fotit na Malé Fatře. Vstával ve tři hodiny ráno, bylo -5°C a když jsem dorazil pod Rozsutec byl jsem úplně propocený a nahoře foukal vítr při teplotě -12°C. Představa, že v takových podmínách budu propocený třeba ještě hodinu a půl, byla hrozná. Nezbylo mi než se v té slotě převléknout do suchého. Takže jsem sundal zimní bundu, dvě bavlněná trika, a nechal si jen Icebreaker tílko, které během chvilky na tělě uschnulo a nahodil jsem si Icebreker mikinu a do pár minut mi bylo fakt teplo. A totéž se opakovalo při západu slucnce na Poludňovém Grůni.

Na lyžování

Jedna z italského střediska Folgaria v regionu Trentino.

Jedna z italského střediska Folgaria v regionu Trentino.

Podobně jsem postupoval i při mém letošním sněžnicovém výstupu na čtvrtou nejvyšší horu Rakouska – Grossvenediger (3666m.n.m). Zase s Icebreakerem. Na lyžování si neberu už nic jiného. A pokud jde o zimu, v podstatě i do bežného dne vycházím velmi často ve věcech od Icebreakeru.
Ale co je zvláštní, já začal tohle “termoprádlo” ve velkém používat i v létě. Naposledy mi posloužil, když jsem se s rodinou toulal po Bregenském lese ve Vorarlbersku a to nás prosím trápila až 40°C  vedra. Ale když se zastavíte ve stínu horské chaty a máte za sebou výstup o 400 výškových metrů s patnáctikilovým synem na zádech, opravdu oceníte něco v čem vám nezačne do pár minut být zima.

V Icebreakeru chutnali i burgundští šneci.

V Icebreakeru chutnali i burgundští šneci.

Podobně v Indii. Toulali jsem se kamarádem údolím řeky Zanskar a bylo sice nádherné počasí, ale  výchozí bod našeho putování, městečko Padum, leží ve 3550 metrech nad mořem. A tak když se do nehostinné krajiny kolem řeky opřel vítr, byl jsem fakt rád, že mám oblečení, které funguje.
A mohl bych takhle pokračovat asi ještě dlouho. Prostě jsem chtěl říct, že jsem si tohle oblečení dost oblíbil, i když mívám občas výhrady k barevnému provedení některých modelů.

Dnes má moje Icebreaker mikina už dost trhlin, ale furt to funguje.

Dnes má moje Icebreaker mikina už dost trhlin, ale furt to funguje.

Co ale nemůžu nezmínit je cena. Někdo by mohl namítnout, že Icebreaker je drahé oblečení. Sám jsem si to na začátku myslel.

Icebreaker – nenechte se odradit cenou

Některý exponovaný místa jsou po 4 letech nošení už trochu unavený.

Některý exponovaný místa jsou po 4 letech nošení už trochu unavený.

Po čtyřech letech ostrého ”provozu” nemůžu souhlasit. V začátku je jistě dost peněz, když taková lehká mikina stojí třeba 3000 korun. Přesně takhle jsem uvažoval, ale teď po čtyřech letech nošení můžu říct, že to jsou jedny z nejlépe investovaných pěněz, pokud jde o oblečení. Tak často totiž žádné jiné oblečení nenosím. A i když už nevypadá úplně jako nové, svou funkci pod jiným oblečení stále plní a já ho budu nosit, dokud se na mně nerozpadne.

Ještě bych rád poznačil, že fotky jsem v archivu vyhledal náhodně, nebyly pořízeny, kromě dvou předposledních, pro tuhle recenzi. V těch věcech od Icebreakeru jsem poslední čtyři roky fakt chodil a chodil jsem v nich rád.

Shrnutí recenze:

PLUSY:

 • poměrně moderní design
 • ani po mnoha dnech nošení nesmrdí
 • řada funkčních vychytávek
 • v létě chladí v zimě hřeje
 • široká škála modelů, nejen ryze sportovních
 • materiál nekouše a dýchá

MÍNUSY:

 • vysoká cena, vzhledem k takřka dennímu využití, ale jen zdánlivě
 • málokdy se objevuje ve slevách
Dokonce i v horkovzdušném balonu nad rakouským Burgenlandem se Icebreaker hodil.

Dokonce i v horkovzdušném balonu nad rakouským Burgenlandem se Icebreaker hodil.


You may also like...

2 Responses

 1. Profilový obrázek jarda napsal:

  Tomáši kolik Vám za to zaplatí Icebreaker ?

  • Tomáš Hájek Tomáš Hájek napsal:

   Jardo,
   Icebreaker mi za to nic nezaplatí. Dali k vyzkoušení dvě trika a jedny ponožky. A k tomu, co jsem napsal mne nikdo nenutil. Je to můj reálný pocit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + = 13