Myanmar teď procestujete důkladněji. Vychází nový průvodce Rough Guides od Joty

Nejdelší teakový most světa je právě v Myanmaru- Nedaleko města Mandalay.

Nejdelší teakový most světa je právě v Myanmaru. Nedaleko města Mandalay. Snímek byl pořízen ještě na film a oscanován.

Ještě před nedávnem tam nedemokraticky vládla vojenský junta. A dnes? Pořád tam vládne vojenská junta, jen méně nedemokraticky. Přesto je Myanmar, dříve známý jako Barma zemí, která stojí za to navštívit. Je to země zlatých pagod, země, kde je nádherná krajina protkaná místy s bohatou minulostí. To vše doplňují usměvaví Barmánci, patřící k nejpřívětivějším Asiatům.

MLH_Myanmar2015V Myanmaru najdete jedny z nejnádherenějších památek světa, ať už je to nejdelší teakový most v Mandalay, Schwedagon pagoda v hlavním městě Yangoonu či stovky starobylých chrámů, rozesetých v divočině v bývalé mocné říši Bagan. Bohatá a různorodá příroda okouzlí úrodnými pláněmi podél řeky Iravádí, neprostupnými pralesy i sněhem pokrytými vrcholky Himálaje, které tvoří severní hranici země. Jižní část Myanmaru oslní pobřežím s ostrůvky a plážemi s bílým pískem, které jako by byly připomínkou ztraceného ráje.

A brněnské nakladatelství Jota teď vydává nového průvodce z řady Rough Guides – Myanmar (Barma). Celobarevná kniha obsahuje deset kapitol. V úvodní části vás čekají největší pozoruhodnosti země a základní informace. Následuje sedm místopisných kapitol, které postupují od bývalého hlavního města Yangoonu na jihu země směrem k severu, k těžko přístupným místům autonomního Kačjinského státu sousedícího s Čínou. Závěrečná část přináší souvislosti o historii země, zdejší přírodě i kultuře. Stručný slovníček barmštiny seznamuje se základními výrazy tohoto nejrozšířenějšího myanmarského jazyka. Průvodce doprovázejí nádherné fotografie, přehledné mapky i dobře propojené odkazy.

 

Dva barmánky na severu Myanmaru.

Dva barmánky na severu Myanmaru. Snímek byl pořízen ještě na film a oscanován.

K průvodcům Nakladatelství JOTA získáváte BONUSY:
Od vydavatele cestovatelského magazínu pro tablety a chytré telefony SRDCAŘI.CZ. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na http://www.srdcari.cz/jota.
Od společnosti ZONER software, a.s., výrobce komplexního programu pro správu, editaci a sdílení fotografií Zoner Photo Studio. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na www.zoner.cz/JOTA.
Od společnosti Lingea, s.r.o., výrobce elektronických a knižních slovníků a jazykových nástrojů. Informace o aktuálních BONUSECH najdete na http://www.lingea.cz/spoluprace-jota.

 

 

 


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

24 − = 14