Rozhodli jsme se, že s Julií a Kryštofem Objevíme svět! To je nový web o cestování s dětmi!

Indie

V Indickém Kašmíru se mi udělalo smutno. Věděl jsem, že chci cestovat s rodinou.

Dnešní post bude jinej než kterejkoliv před tím. Chci vám napsat, co se v mým životě v poslední době změnilo. Máme nový web o cestování s dětmi www.objevimesvet.cz, a když o tom tak přemýšlím, vlstně to ani jinak dopadnout nemohlo! Vyvětlím hned proč!

V Indii a Ugandě se mi začalo stýskat, po dětech a ženě!

Moje cesty v posledních letech dost ovlivňuje jedna krásná okolnost a to je moje rodina. Mám dvě krásný děti, jednu báječnou ženu a miliardu nápadů na cesty. Zdánlivě jsou to věci, které se dají jen těžko sloučit, ale já se rozhodl, že je postupně dohromady dám! A tak když jsem před pěti lety trávil na letišti v Abú Dabí 23 hodin při přestupu cestou z Indie, bylo mi dost smutno. A už rok před tím v Ugandě, jsem poslední týden z měsíčního pobytu měl pocit, že bych měl být někde jinde. A tak jsem se rozhodl. Naučím cestovat moji ženu i moje děti. Dokážu, že cestování s dětmi je zábava! Fakt!

Na cestách jsme se otestovali! Vydržíme!

Cestování s mojí ženou

S Janou na cestách jsme zvládli nejen tři týdny ve stanu po Španělsku a Portugalsku…

Nejprve jsem začal postupně přibírat do některých mých cest Janu. Začalo to pár dny na press tripu v Německu na hradní stezce. Na podzim jsem si přihodili několik dní v Berlíně před koncertem Dawe Matthews Band a hned na to odletěli společně na Srí Lanku. Ukázalo se, že se na cestách nesežereme. Ostatně první cestu jsme podnikli ještě před svatbou a užili si měsíc v Mexiku cestováním na vlastní pěst. Největší zkouškou, kterou jsme společně překonali byl road trip po Pyrenejském poloostrově. Tři týdny ve Volkswagenu Polo a stanu bylo dostaečným testem, jestli spolu vydržíme. A letos je to 10 let od svatby!

Cestování s dětmi je zábava! Fakt!

Když jsem viděl, že nám to klape, začal jsem postupně na cesty přidávat i naše děti. No aby to zase nevypadalo, že doma nějak výrazně rozhoduju. Ony se toho začaly dožadovat. Jejich řeči:”Kam zase s mámou jedete?”, když jsme poprvé po x letech odjeli do zmíněného Německa byly jasnou předzvěstí budoucích výčitek, pojedeme-li kamkoliv. A tak jsme je začali brát s sebou, Rakousko byl náš nejčastější cíl a většinou hory. Ale i výlety po České republice začaly přibývat a my postupně přitvrzujeme. A je to krása.

Objevujte svět s námi. Máme pro vás spoustu tipů a rad

Nejsme sice nomádi ani nechceme s našim zatím čtyřletým Kryštofem nutně na druhý konec světa, ale cheme si to užít. A tak jsme se třeba letos vydali s Českými Drahami a jich včasnou jízdenkou do rakouského Vorarlberska. Tam jsme strávili poslední tři letní dovolené, ale vždy tam jeli autem. Letos tedy vlak a pohyb tam jen busem! A budeme přidávat, co to půjde. Protože je to zábava, ne otrava. Protože cestování s dětmi nás nijak nelimituje, naopak rozvíjí. Protže na cestách s dětmi vidíme svět úplně jinými očima. Děti si všímají věcí, které nám už přijdou běžné a nutí nás odpovídat na otázky, na které bychom sami byli třeba trochu líní odpovídat. A právě proto vznikl náš nový web! A proto jsme se rozhodli, že s našimi dětmi Objevíme svět!

Nové stránky objevíme svět

Naše nové stránky Objevíme svět. O cestování s dětmi.

Rozhodli jsme se načerpat co nejvíce vlastních zkušeností a tipů, které vám na našich stránkách chcme předat. Máme pro vás připravenou řadu praktických věcí, které můžete použít při každé i sebemenší cestě s dětmi na víkend na Vysočině. Známe a najdeme i cestovatelské rodiny, které vás svým příkladem budou moci inspirovat. Jednoduše nám jde o to, abyste to zkusili. Nemusíte všichni hned kupovat jednosměrné letenky do Thajska nebo Mexika. Ale můžete začít třeba cyklovýletem na těžko po stezce do Vídně. V našem bucket listu je řada takových šíleností, které bychom s dětmi chtěli zvládnout. Tak proč ne také vy?

A budu rád, Jana bude taky ráda, když o našem novém počinu dáte vědět svým kamarádům. Těm, kteří děti mají a bojí se snimi cestovat. Těm, co děti čekají s obavou, že jejich cestování skončí. Ale možná i těm, co se toho nebojí a s děmi cestují. Těm co už zjistili, že je to super věc, mít na cestě děti s sebou!

Budeme rádi, když budete sledovat nejen náš web Objevíme svět, ale i náš FB profil a účet na Instagramu!

Schönenbach ve Vorarlbersku.

Schönenbach ve Vorarlbersku. S dětmi na borůvkách.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

32 − = 30