Pošlete mě za polární kruh na třísetkilometrový závod Fjällräven Polar na psích spřeženích

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tři sta kilometrů. Dvavadvacet milovníků dobrodružství z celého světa. Dvaadvacet psích spřežení. Takový bude také letos závod Fjällräven Polar, který se chystá na duben do arktické tundry na trase ze Signaldalen v Norsku až do lesů kolem Jukkasjärvi ve švédském Laponsku. A mezi těmi dvaadvaceti šťastnými mohou být i dva češi.

Když mi tahle zpráva přistála v e-mailu, četl jsem ji jen sběžně, chystal jsem se zrovna na Srí Lanku a nějak mi to nešlo, myslet na sníh. Teď jsem ale už doma a po dohodě s rodinou jsem se rozhodl, že zkusím štěstí. Konkurence je veliká. V téhle chvíli má ten nejepší už přes 3000 halasů. Čechů je v soutěži čtrnáct a musím všem složit poklonu, protože jejich medailonky jsou skvělé, upřímné a bylo by moc prima potkat se v závodě se všemi. To ale nejde. Každopádně, všem jsem už poslal můj hlas. Jsou skvělí, ale to neznamená, že se s nimi o účast v závodě nepoperu. Na psím spřežení jsem stál vloni poprvé asi na dvacet minut a musím říct, že mě tahle zkušenost nadchla. Bylo to v regionu Trentino ve Folgarii u jezera Coe. Žádný velký dobrodrůžo, jen kilometrový okruh, kde si člověk mohl vyzkoušet, jak se taková psí smečka ovládá. A šlo to skvěle.

Východ slunce pod Rozsutcem.

Východ slunce pod Rozsutcem.

Letos jsem měl navíc ještě několik skvělých zážitků v zimě, ne jen obyčejné lyžování, ale povedlo se mi fotografovat východ slunce z hřebene Malé Fatry na Slovensku a v květnu jsem dokonce na sněžnicích vystoupal na čtvrtou nejvyšší horu Rakouska, Grosssvenediger. A zimní dobrodružství mě chytilo. Proto, když jsem uviděl tuhle možnost, řekl jsem si, že i když většina mých konkurentů je mladších než já, nemá smysl se bát. Když to chceš, dosáhneš toho. A tak jsem natočil krátký video, přiložil pár fotek a uvidíme. Jestli byste se mnou chtěli prožít tohle dobrodružstí, dejte mi svůj hlas. Stačí na tomhle odkazu kliknout na VOTE a je to. Jestli to půjde, řekněte o tom kamarádům, je to jedno kliknutí. Já tam fakt chci!

Po šesti hodinách stoupání po ledovci jsem stanul na vrcholu čtvrté nejvyšší hory Rakouska Grossvenedigeru.

Po šesti hodinách stoupání po ledovci jsem stanul na vrcholu čtvrté nejvyšší hory Rakouska Grossvenedigeru.

A jestli se Vám tenhle závod zalíbil a chtěli byste to zkusit sami, tady je více informací. Stačí se zaregistrovat na na stránkách Fjällräven Polar, nahrát tam video nebo fotku, kterou chcete přesvědčit ostatní, aby právě vám dali hlas a popostrčili vás tak k možné účasti na adrenalinovém závodě. Prostě musíte přesvědčit, že právě vy jste ti praví pro zimní dobrodružství.

A takhel by to mohlo vypadat. Foto: Fjällräven Polar

A takhle by to mohlo vypadat. Foto: Fjällräven Polar

Na tradiční akci Fjällräven Polar, která se v dubnu 2016 bude konat již po páté budou účastníci řídit psí spřežení. I když se akce koná v dubnu, počasí za polárním kruhem může být nevyzpytatelné. Proto je třeba mít odvahu a odhodlání, akci může být dost náročná.
„Na Fjällräven Polar chceme dát šanci “obyčejným lidem” s běžným zaměstnáním objevit, jak úžasný může být outdoorový život v zimě. Chceme tím ukázat, že každý, kdo má správné znalosti a vybavení může zažít dobrodružství na celý život,” říká Sanela Krisat, Head of Marketing at Fenix Eastern Europe.
Závod nabízí jedinečnou příležitost pro ty, kteří mají jen minimální příležitosti prožít v zimě venku nějaké dobrodružství. Se psím spřežením se budete pohybovat nehostinnou zimní krajinou, neúrodnou tundrou, po zamrzlých jezerech, horskými lesy zasypanými hormadami sněhu. Bude se spát ve stanech nebo pod širým nebem, možná spatříte i polární záři.

A kdo že to vlastně je ten Fjällräven?

Značka Fjällräven byla založena v roce 1960 Åkem Nordin v severošvédském městečku Örnsköldsvik v suterénu jeho domu. Dnes tato společnost vyrábí nadčasové, funkční a odolné outdoorové vybavení s globálním dosahem a obchody této značky najdeme ve více než 20 zemích světa. Produktová řada Fjällräven zahrnuje outdoorové oblečení pro ženy i muže, stejně jako i batohy, stany a spací pytle. Značka Fjällräven vyznává zodpovědné chování vůči lidem, zvířatům i přírodě a také podporuje a udržuje zájem o venkovní aktivity. Společnost je organizátorem dvou populárních outdoorových akcí, Fjällräven Classic a Fjällräven Polar, kterých se každý rok účastní tisíce lidí.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

95 − 91 =