Angeliku a Josefa z Villy Natur si zamilujete. I dřevo na svůj dům ve Schröckenu, nechali pořídit v té správné fázi měsíce

Interiér kuchyně a jídelny je stejně jako v ostatních pokojích ve Ville Natur založen na krásném dřevě

Interiér kuchyně a jídelny je stejně jako v ostatních pokojích ve Ville Natur založen na krásném dřevě

Chystáte se už na zimní sezónu? Nebo chcete ještě na poslední chvíli stihnout podzimní horské tůry v Alpách? Přemýšlíte, kam letos vyrazit, máte rádi rakouský servis a pohostinnost a také rodinné podmínky? Potom bych pro vás měl místo, které si zamilujete. Místo, které jsem na vlastní kůži a rodinu vyzkoušel. Okolní kopce jsou nádherné v jakémkoliv ročním období. V malebném údolí, několik minut autobusem od jednoho z nejkrásnějších lyžařských středisek v Alpách, Warth-Schröcken, stojí krásný dřevěný dům.  Villa Natur ve vesnici Schröcken v rakouském Vorarlbersku.

Villa Natur zvenčí.

Villa Natur zvenčí.

Tak jí tu říkají a slovo “natur” nemá v názvu jen tak náhodou. Tohle místo je s přírodou spojené opravdu velmi úzce.  

Jakkoliv se to může zdá být zláštní, i dřevo na jeho stavbu bylo přízeno, již trochu zapomenutou starou technikou. Stromy na jeho stavbu byly pokáceny v té správné měsíční fázi a rovněž v nejlepší roční době. Lidé již po staletí sledují, jak se chová dřevo pokácené v různých ročních obdobích a v různých fázích měsíce. Nejlépe jsou na tom stromy, které byly vytěženy v bilologické zimě stromů od září do ledna, kdy proudění mízy ve dřevě je minimální a také v době ubývajícího měsíce. I když tohle nebudete vědět, bude se vám v pokojích Villy Natur spát jako v nebi.

Pokojíček pro čtyři osoby. Děti si spaní v dřevěné posteli moc pochvalovaly.

Pokojíček pro čtyři osoby. Děti si spaní v dřevěné posteli moc pochvalovaly.

“O zpracování, materiály, tvary a přírodní koncepci našeho domu se se postaral architekt Sibylle Schaschl a přitom zachoval jednoduchý styl, tak jak jsem to chtěli,” říkají jedním dechem Angelika a Josef Jochumovi, majitelé Villy Natur.

Dřevo je hlavním stavbením i dekoračním prvkem celého domu i interiérů. Takže hned jak vstoupíte dovnitř, tohle bydlení si zamilujete. Ve Ville Natur mají celkem devět pokojů a apartmánů, které mějí různou velikost.

Koupelna. Strohá, funkční, příjemná.

Koupelna. Strohá, funkční, příjemná.

Svoji kombinaci a vhodné ubytování si tady najdou i páry a skupiny složené z více rodin. Jedna z extrémních variant dokonce nabízí při kombinaci dvou apartmánů ubytování až pro 19 lidí. Já jsem s rodinou strávil týden v apartmánu pro 4-7 osob a měl jsem pocit, že tohle bydlení má více čtverečních metrů než náš čtyřpokojový byt. Dva rozměrné pokoje – jeden dvoulůžkový a jeden čtyřlůžkový, krásná společenská místnost s velmi dobře vybavenou kuchyní, jednoduchá koupelna a velký balkóny s výhledem na hory, které tu jsou opravdu všude kolem. Tahle kombinace byla naprosto skvělá a vyhovovala všem. Villa Natur ale nabízí ještě další služby. Na měsíce bez sněhu tu je u chalupy dětské hřiště, i posezení pro dospělé, když si chtějí opéct špekáčky nebo ugrilovat maso.

Sauna se v zimě vždycky šikne.

Sauna se v zimě vždycky šikne.

Sauna ve Ville Natur.

Sauna ve Ville Natur.

Odpočinek po sauně v příjemném prostředí.

Odpočinek po sauně v příjemném prostředí.

V zimě tu mají samozřejmě místnost na uložení lyží, sušárnu a pro relax po náročném dni na svahu také saunu. Snídaně vaří přímo Angelika ve vlastní kuchyni vedle jídelny. K bydlení máte přímo i vily také parkovací místo.

Sekání trávy na příkrých svazích byl jedním z velkých zážitků ve Schröckenu letos začátkem léta.

Sekání trávy na příkrých svazích byl jedním z velkých zážitků ve Schröckenu letos začátkem léta.

Když dorazíte v létě, můžete se prohánět po okolních kopcích. Na kopci nad domem jsme s dětmi zahlédli několik lišek, které nám přišly dát dobrou noc. Ale velkým zážitkem bylo také sledovat, jak Josef i další z vesnice s obří sekačkou sečou okolní louky na strmých svazích.

Jusef a Angelika Jochum, majitelé Villy Natur. Foto: Archiv Villa Natur.

Josef a Angelika Jochum, majitelé Villy Natur. Foto: Archiv Villa Natur.

Ta část Schröckenu, ve které stojí Villa Natur je opravdu malá, kromě domu Josefa a Angeliky Jochumových tu stojí dalších asi deset domů, takže se nedá mluvit ani o vesnici, spíše o osadě. A přitom asi 100 metrů od domu jezdí skibus nebo v létě turistický autobus, který vás za několik minut dostane na kopce ať už chcete lyžovat nebo se v létě projít po nádherných horách.

V zimě tu kromě lyžování můžete samozřejmě jedzit i na snowboardu, nebo provozovat cross-country lyžování, sáňkovat, jsou tu i trasy pro zimní turistiku nebo výlety na sněžnicích. Když budete mít malé děti, těm bude stačit vyblbnout seve sněhu nebo na saních na “domácí hoře” kousek za domem.

Schröcken je takovou malou osadou s krásným okolím, ať je léto nebo zima.

Schröcken je takovou malou osadou s krásným okolím, ať je léto nebo zima.

Skiareál Warth-Schröcken a Lech Zürs jsou největší lyžařské oblasti v Arlberg!
Využívat můžete 340 kilometrů sjezdovek,  94 vleků a lanovek! Na své si přijdou i freerideři s velkým nožstvím skvělých terénů. Sníh je po dobu zimní sezóny ganatován, jak to v Rakousku udělají nevím, ale tvrdí to tak. Další výhodou jsou skibusy zdarma!

 

 


You may also like...