Vorarlberský Islen house voní dřevem. Budete tu jako doma.

Islen house v Mellau.

Když okolní kopce zasype sníh, je Islen house takřka pod sjezdovkou místo, kde chcet strávit zimní dovolenou.

Vorarlbersko mám moc rád. Je to oblast Rakouska, která je malinko zapomenutá, přestože nabízí bezpočet možností vyžití nejen v zimě, ale i v létět. S rodinou tam jezdíme už tři roky po sobě a vždycky nás něco dalšího příjemně překvapí. Jednou je to horská salaš s červtým kozím mlékem, jindy lanovka odhalující nové pohledy na okolí hory, velmi často jsou to zajímaví lidé, kteří tu žijí celý život. Při poslední návštěvě se mezi tahle překvapení zařadilo i naše ubytování. Vesnice Mellau je malá obec uprostřed Bregenzského lesa. Asi by mě tam nenapadlo zastavit a to je právě to. Tak je to vždycky.

Stodola navržená architektem, to je Islen house

Islen house v Mellau.

Vorarlberská architektura, jak má být. A bydlení uvnitř je skutečně skvělé.

Mezi  stoletými domy na cestě ke koupališti v téhle malé vesnici narazíte na dřevěnou stodolu. Ale krásnou stodolu. Říkají jí Islen House. Je to tak krásně jednoduchá architektura, že vás to donutí podívat se blíž a pak to přijde. Zjistíte, že tahle stodola je vlastně moderní dům se dvěma krásnými apartmány, kde chcete strávit dovolenou.

Pojďme si projít jeden apartmán

Islen house v Mellau.

Dřevo, kam se podíváš.

Do domu se vstupuje přes malou verandu s krásným stolem jako stvořeným pro letní snídaně o měkkém ranním slunci. Stejně tak si sem ale rádi sednete když se sem vrátíte na oběd po dopoledním lyžování ve zdejším ski areálu. Každý apartmán je koncipován na dvě patra a místa je všude dost.

Dolní patro je velký obývací pokoj, stroze vybavený dřevěným stolem, lavicemi v designovém  stylu. V rohu je lavice s koženým potahem. Je tu televize, lampa a dva lustry se stlumovacím vypínačem. Schodovitá lavice naproti televizi, police a uprostřed dvě zásuvky s materiály o stavbě domu, okolních atrakcích. Také dvě kožené kostky u sedačky v rohu. Pod stolem je filcový “koberec”.

Materiály v Islen house jsou velmi příjemné.

Když si s horkým čajem nebo sklenkou vína sednete do filcových peřinek, nebudete chtít vstát.

Kromě toho je dole také prostorná toaleta s malým umyvadlem, místnost s tepelným čerpadlem. A samozřejmě kuchyně. Vybavená nádobím, hrnci, dostatkem příborů, kávovarem, do kterého stačí koupit si kapsle. Je tu lednice s mrazničkou, ale také myčka, trouba a spousta hrnců a různých dalších udělátek, jako jsou vařič na vejce a podobně. Samozřejmostí je čtyřploténkový indukční vařič s odsavčem.
Celý dům je postaven z několika základních materiálů, převažuje dřevo, pak filc a sklo pro velká okna s výhledem na okolní hory.

Islen house v Mellau.

Veranda v dolním patře je dokonalé místo na odpočinek v jakékoliv denní době. I ročním období.

Vchodové dveře jsou na kartu a na verandě, kde se dá samozřemě posedět a jíst, pít, veselit se je box, kam se karta může zamknout pod heslem, to kdybyste si jednu zaklapli doma. Na verandě je stůl a lavice a jeden stůl se dá ještě vynést na dřevěnou podestu před vstupem na verandu. To kdybyste chtěli venku grilovat. Grill tu je také. Přímo naproti vchodu je dřevěná bouda navazující na zastřešené stání pro 8 aut. Dřevěná dílna obsahuje sekačku, ale i věci na odklízení sněhu, lopaty a podobně. Ale také ponk a dílna s vrtačkou, šrouby… Asi pro pána domu.

Škoda, že vám nikdo nepřipraví snídani

Oproti jiným apartmánům, Islen house nenabízí snídaně a bohužel ani kontakt s majiteli, jako třeba Villa Natur, což je veliká škoda.

Ale pojďme zpět do Islen housu. V prostřed domu je krásné dvěvěné schodiště, které vede do druhého patra, kde je něco jako balkon, který je ale skryt za různě hustě umístěnými latěmi, různé tloušťky, takže tam není vlastně nikdy úplně moc světla, ale vidítě ven. Co je skvělé, že je tu houpačka, kde si mohou děti bez starostí rodičů hrát, z patra totiž nespadnou, to by museli propasírovat přes dřevěné latě. Další skvělou věcí je malá sauna, tak pro šest lidí, kterou si můžete ovládat sami, je připravená asi za hodinu. Jen si musíte koupit své byliny na polévání kamenů.

Islen house v Mellau.

Veranda v prvním patře je otevřená a přece trochu skrytá.

Dále jsou ve druhém patře dvě stroze vybavené dvoulůžkové ložnice. Nicméně prostoru je tu dost i pro vybalení a myslím, že i v zimě. Postel jsou  příjemné, v každém pokoji je jedno LED světlo a také dvě malé lampičky. Na patře nechybí samozřejmě koupelna. My jsme ji měli jen se sprchovým koutem, ale v druhém apartmánu je myslím i vana.

Okna většinou nemají závěsy, jen dvě velká dole v obývacím pokoji a ty jsou rovněž z filcu. Ostatní okna mají buď zatemňovacá žaluzii, toaleta a koupelna a nebo něco jako dřevěnou žaluzii na kolejničce. Podobně to mají i dvěře ve spodním patře naproti schodům. Bohužel když je otevřete, není úplně jasné, jak se tu dá procházet, respektive kouzlou přístupnosti centrální schodiště z obou stran zmizí.

Cítíte se jako doma a nechce se vám ven

Islen house je skvělý v zimě i v létě.

Potřeby pro zimní i letní radovánky si na verandě dáte do uzamyktelného boxu.

Dveře jsou vůbec kapitolou samou pro sebe. Nemají totiž kliku, jen jakousi zástrčku, a nemají zámek a to ani v koupleně, takže se může stát, že když se ubytujete se známími, že vám do koupelny, kde je i toaleta někdo vtrhne. Z toalety, bohužel na dveře nedosáhnet, abyste si je třeba podrželi.
Jinak je ale k dispozici dost ručníků v různých velikostech, každý má svůj župan, a mezi pokoji je malý průchozí pokojík, otevřený ze schodiště, kde je velmi příjmená a pohodová rozkládací pohovka pro dva lidi. Materiál je zase filc. Skřínky pod televizí skrývají náhradní peřiny.
Přímo naproti vchodovýcm dvěřím jsou věšáky a vůbec místo na okládání věcí a bot, protože uvnitř se chodí v papučích. Místo na zemi je ale dost omezené právě kvůli otevřeným vchodovým dvěřím.

A ještě jeden drobný problém s dveřmi. Když otevřete dveře do ložnice, panty mají asi v jedné pětině šířky. Proto se  trochu vytrčí do prostoru, kde se potkají s dveřmi z verandy, když je chcete otevřít.

Islen House v Mellau.

Pokoje jsou zařízeny velmi stroze, ale spí se v nich jedna radost.

Celkově je ale bylení v Islen House, velmi příjemné, i když na můj vkus má trochu mouchy, na to, jak se tváří dokonale. Cena není úplně malá. Na den stojí 280€ pro 4 osoby. Každý další člověk zaplatí 26€ a na konci pobytu ještě dáte necelou stovku za úklid celého domu.

Rozhodně je to ale krásný dům s luxusním vybavením a velmi příjemným interiérem. Rychle si zvyknete na příjemné posezení. Materiály jako podlahy nebo filcové obložení schodiště jsou fakt parádní. Chybí mi tu ale kontakt s majiteli a některé drobnosti jsou nedotažené.

Sauna a sníh v Mellau

Sauna je umístěna na verandě v druhém patře.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 58 = 66