The story of Hotel Lün in Brand / Hotel Lün, rodinný hotýlek s příběhem

Krb se v deštivém létě nebo po zimní lyžovačce vždycky hodí. Hotel Lün jej má v apartmánech.

Krb se v deštivém létě nebo po zimní lyžovačce vždycky hodí. Hotel Lün jej má v apartmánech.

Hned za kostelem, uprostřed Brandu, malé rakouské vesničky, je hotel. Takový útulný, přívětivý hotel. Hotel Lün. Strávil jsem v něm týden a oblíbil jsem si jej. Především proto, že jej vedou dva sympatičtí bratři, kterým jsem za ten týden uvěřil, že víc než pro peníze to dělají proto, aby se tam hosté cítili dobře, a aby s tam rádi vraceli. Původní jméno hotelu bylo Haus Lün.

Původní Haus Lün posloužil jako základ pro dnešní Hotel Lün v Brandu.

Původní Haus Lün posloužil jako základ pro dnešní Hotel Lün v Brandu.

Postavili ho v roce 1950 Klemens Schedler a jeho manželka Maria. Právě Mariina pohostinnost se stala pověstnou široko, daleko a dodnes jsou hosté, kteří sem jezdí i padesát let.

Bratři dnes vedou hotel Lün společně.

Bratři dnes vedou hotel Lün společně.

Od roku 2004 vzala hotýlek pod svá křídla dcera původní majitelky a její dva synové Daniel a Mario. Ti společně “dotlačili” Haus Lün k dnešní podobě Hotelu Lün! A věřte, že k tomu přistoupili skutečně zodpovědně.  “Jsme přesvědčeni, že je třeba být ohleduplný využívání zdrojů. Myslíme si také, že je dobré podporovat místní lidi,” říkají jednohlasně Mario a Daniel.

Výhled z balkonu není přímo do vesnice, ale na zdejší kostel.

Výhled z balkonu není přímo do vesnice, ale na zdejší kostel.

A tak novou podobu hotelu navrhnul architekt, Nikolaus Schallert narozený v Brandu. Také stavební práce prováděli místní řemeslníci, kteří dobře znají nejen zdejší architekturu, ale také používané materiály. Na průčelí budovy proto vybrali šindely, které se v Brandu osvědčily staletími. Bylo třeba také brát v úvahu, že budova bezprostředně sousedí se zdejší farností. Interiér byl vybrán velmi citlivě a většinou je použito dřevo velmi oblíbené borovice limby, které dává celému interiéru domáckou atmosféru.

Brand je malá vesnice ve Vorarlbersku mezi kopci, které se tyčí do téměř tři tisíc metrů. Vesnice má velmi dobrou infrastrukturu pro rodiny s dětmi. Dá se tu jezdit na koni, je tu malá dětská zoo, můžete si udělat výlet k vodopádu Kasselfall, zastřílet si z luku. Dospělí mohou hrát tenis, golf, půjčit si kola a vydat se na kterou z cyklostezek do hor. Dokonce tu jezdí se psím spřežením kolem jezera Lünersee mueher, kterému tu neřeknou jinak než Husky Toni. Mají tu obchod, bankomat a mnoho restaurací, kde se výborně najíte.

Hlavní místnost dvoupokojového apartmánu.

Hlavní místnost dvoupokojového apartmánu.

Bydlení je však na dovolené klíčové. Tenhle rodiný hotýlek nabízí kromě pokojů i tři apartmány, které jsou opravdu báječné. Bydlel jsem v jednom s rodinou celý týden a cítil jsem se v něm jako doma. Někdy i malinko komfortněji. Krb třeba doma nemáme. Počasí nám úplně nepřálo a tak jsme útulný aprtmán využívali dost často. Vstup do apartmánu je chodbou s krásným dřevěným botníkem a věšáky na bundy. Pak hned vejdete do velké místnosti, která má po levé straně vybavenou kuchyňku, včetně ledničky, sporáku nádobí a všeho, co můžete potřebovat při vaření. Kuchyňská linka je dvojí, jeden kousek máte vždy za zády. Dále do místnosti byl velký dřevěný stůl, kde se nejen krásně jedlo, ale hráli jsme na něm i spoustu her. Za jídelním stolem je ještě pořád dost místa na hraní a odpočinek, tedy něco jako obývací pokoj. Na stěně byl již zmíněný krb, kde si můžete zatopit nejen v zimě, ale i v létě, když vám počasí zrovna nepřeje. Majitelé vám ochotně poskytnou dřevo na topení.

Pokoj pro děti.

Pokoj pro děti.

Za zmínku stojí určitě i balkon, který ústí do dvora a zahrady s dětským hřištěm a částečně je zněj vidět do horní části vesnice. Druhou část apartmánu tvoří dva dvoulůžkové pokoje mezi nimiž je koupelna se sprchou. Jeden pokoj jsme tedy obsadili dětmi a druhý, který měl navíc ještě prosklený prchový kout s umyvadlem jsme si zabrali my, dospělí. Ze všech tří pokojů byl krásný výhled dolů do údolí nad Brandem. Stejný výhled se nabízí také z několika pokojů.

Wellnes v hotelu není velké, ale příjemně intimní.

Wellnes v hotelu není velké, ale příjemně intimní.

Hotel je navíc vybaven wellnessem. Takže ať se vrátíte ze svahu po celodenním lyžování nebo z pěší tůry pokopcích, můžete si tuhle skvělou alpskou zkušenost udržet o něco déle právě relaxem ve wellnessu. K dispozici je finská sauna, infra červená kabina, klasická pára a samozřejmě odpočinková místnost, studená sprcha a bar s vodou a ovocem. Překvapilo mě, jak skvěle i tahle malá sauna fungovala. Stačilo zae říci na recepci, kdy se vrátte z venku a vše bylo připraveno.

Součástí ubytování jsou samozřejmě snídaně v podobě švédských stolů. I tady kladou majitelé Hotelu Lün důraz na místní producenty. A tak můžete ochutnat nejen zdejší ovoce, ale také sýry, mléko, čerstvé pečivo. Ale na druhou stranu nechybí ani šumivé víno či uzený losos, které jsem si při cestách po Evropě opravdu oblíbil.

Pokoj pro dospělé.

Pokoj pro dospělé.

Pokud hosté projeví zájem o polopenzi, ani ta není neřešitelná. Hned naproti Hotelu Lün je totiž restaurace Colrosa Stüble. Tenhle podnik vlastní v kuchyni vládne  Werner Marte, a důvod proč se pro něj Daniel a Mario rozhodli nebyla jen výhodná poloha.  Oba bratři mluví o Wernerově kulinářské magii a jeho schopnosti spojit regionální a mezinárodní kuchyni. To vše za dobrou cenu. Proto si v Hotelu Lün můžete objedna pokoj i s věčeří, která se skládá z tříchodového menu s možností vybrat si ze dvou či více hlavních jídel.

Jak jsem už zmínil Hotel Lün mě příjmeně překvapil svojí rodinnou atmosférou a velmi milým a vstřícným přístupem obou majitelů. Ono potěší, když se vás každý den ráno někdo zeptá, kam se chystáte, aby vám mohl případně poradit. Když se pak ještě navíc večer při návratu někdo zajímá, jaký jste měli den, hend se vám nejen lépe usíná, ale také s větší radostí utrácí peníze. A věřte, že Daniel a Mario si peníze za své služby skutečně zaslouží!

Moje hodnocení 9/10.

Kdybyste potřebovali jakoukoliv radu ohledně bydlení nebo programu v Brandu napište mi na tomas@mylosthat.com, rád poradím.

Hotel je obklopen nádhernými kopci. A tak i za deště nabízí z okna krásné výhledy!

Hotel je obklopen nádhernými kopci. A tak i za deště nabízí z okna krásné výhledy!


You may also like...

1 Response

  1. 24/05/2017

    […] kopců nad  Brandem jsme vyjeli lanovkou k nově postavené restauraci Frööd ve výšce 1690 metrů nad […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

61 − 51 =