Jízda po Praze se službou UBER mě nadchla. Už se těším, až ji vyzkouším znovu

Plánek jízdy a další podorbnosti mého prvního svězení se slubou uber mě nadchnuly.

Plánek jízdy a další podorbnosti mého prvního svězení se slubou uber mě nadchnuly.

Po delší době jsem se zase ocitl na večírku v Praze. Mám je rád, ale doby, kdy jsem se do rána potloukal po městě nebo mírně opilý přespával u kamarádů jsou už trochu pryč, a tak se vždycky po večírku rád vydám směr Brno. Nejinak tomu bylo i na téhle párty Jižního Tyrolska, měl jsem se na devátou hodinu dostat na Florenc. Už když jsem dorazil do restaurace Chefparade v Holešovické tržnici zmínil jsem se kamarádu Jakubovi, že se potřebuju dostat na Florenc na devátou, aby mě upozornil, až bude čas, abych ten autobus nezmeškal. Kuba mi nařídil, abych si stáhl aplikaci UBER a na nic se neptal. Udělal jsem to, jak mi řekl.

Večer se hezky rozjel, pilo se hugo, jihotyriolský aperol i skvělé bílé víno. V Chefparade jsme připravovali jihotyrolské špekové knedlíky, schlutzraften i sýrové noky a čas pěkně plynul. U prvního knedlíku, který se právě dovařil jsem zjistil, že je nějak půl deváté, a že bych měl okamžitě vyrazit k Florenci, aby mi autobus neujel.

Vše se děje on-line na obrazovce a vy tak víte, kde se váš přijíždějící vůz nachází.

Vše se děje on-line na obrazovce a vy tak víte, kde se váš přijíždějící vůz nachází.

Kuba mě upozornil, že právě teď přišla chvíle na UBER. Netušil jsem, že se jedná o skvělou taxi-spolujízdu, která směle konkuruje klasické taxislužbě. Taxíky v Praze mají navíc jednu z nejhoších, ne-li nejhorší pověst na světě. Historky i zdokumentované případy, kdy pražský taxikář okrade klienta i o několik tisíc korun mě strašily v těch nejhorších snech. Do normálního taxíku bych v Praze nesedl, ani ne tak proto, že bych měl strach z okradení. Prostě se těch taxikářů bojím.

Účtenka. Přesně roezpsáno za co jsem klik zaplatil.

Účtenka. Přesně roezpsáno za co jsem klik zaplatil.

Tohle ale znělo zajímavě, tak jsem aplikaci spustil během několika minut jsem nastavil číslo karty s potvrzením přes kód v SMS zprávě a dokonce jsem stihl od Kuby obdržet jakýsi kód se slevou 200 korun na první jízdu.
Místo, kde jsem si aplikace našla díky GPS v mobilu sama a já jen doplnil, že chci jet na Florenc. Vzápětí mi přišla mi další zpráva s textem: Vozidlo Uber je na cestě Michal (4,9 hvězd) přijede za 5 minut.
Na displeji se objevilo místo, kam mělo auto přijet, asi 100 metrů od restaurace a v kroužku navíc ubývaly minut. Začínali jsme na 5 minutách a za chvilku mi pípla další SMSka: “Tomáši, tvé auto právě přijíždí”

Taky jsem obdržel informaci, že se jedná o Wolksvagen Polo a skutečně po několik krocích v ulici, kam měl přijet jsem narazil na blikající auto. Zaklepal jsem na okénko a usměvavý Michal mi povídá: “To jste vy, co chcete na Florenc?” Jsem to já. Nastoupil jsem on zapnul aplikaci v mobilu a už jsme jeli. Už to věděl, kam se pojede. Vidělo to totiž v mojí objednávce v rámci aplikace.

MIchal byl skvělý řidič a společník, i když jízda trvala jen něco málo přes šest minut.

MIchal byl skvělý řidič a společník, i když jízda trvala jen něco málo přes šest minut.

Začal jsem tím, že jedu poprvé a na Florenci potřebuji být za cca 15 minut. Michal zpozorněl, ale jel naprosto plynule a povídal mi o službě, kterou jsem do té doby neznal. Sám jezdí tři měsíce a největší zápřeh jsou prý o víkendech. V pátek navézt lidi do hospod, kolem osmé a pak je zase dopravit zpět. Víc jsem si za sedm minut jízdy nestihli říct a já byl na místě.
Když mě vysadil a Florenci, pěkně se rozloučil a odjel. Další skvělá věc, žádné placení v autě, prostě vystoupíte, nehrabete se v peněžnece, nečekáte na vytištění účtenky. Na displeji se vám zobrazí částka a vy ji potvrdíte hodnocením řidiče. Částka se vám automaticky strhne z karty, u mě to mělo být 78 korun. Cena se skládá ze tří částek: 20 korun nástupní taxa, 10 korun za kilometr a 4 koruny z minutu jízdy. Já tedy platil dvacku za nástup, 33 korun za 3,3 kilometry jízdy a 35 korun za něco přes šest minut jízdy. Celkem 78 korun, ale protože jsem měl promo kód od Kuby neplatil jsem nic.

Tahle služba s aplikací v mobilu funguje po celém světě ve více než 60 zemích a mnoha desítkách měst. U nás zatím jen v Praze. V různých městech si navíc můžeš vybrat z různých typů vozů a tedy i cenovou relaci. Já použil službu vozu uberPOP a vy si můžete vybrat ještě službu uberBLACK, což jsou černé limuzíny. Ale třeba v New Yorku existuje hned pět varinat uber vozů včetně klasicekého uberTAXI, ale můžete mít i uberSUV. Ke každému městu máte na webu www.uber.com uvedeny tři základní tarify – nástup, kilometr a minuta- u každého typu vozu (uberX, ubeXL, uberBLACK, uberSUV, uberPOP atd)

Kromě toho, že tuhle službu můžete využívat, ji můžete také provozovat, jako řidiči. I tohle se dozvíte na jejich stránkách www.uber.com.
Uber se navíc nedávno sputil skvělou věc akci #ubergiving, tedy úplně klasickou sbírku pro uprchlíky ve 20 ebropských městech, přičemž stačilo v aplikaci kliknout na GIVING a pro věci, které jste se rozhodli do sbírky darovat zdrama přijelo jedno uberAUTO.

Tahle služba mě prostě nadchla, pro ten skvělý nápad, pro lidský rozměr, pro tu promyšlenost a pro jednoduchost. Doufám, že to vydrží a že jsem s UBER nejel naposledy. Navíc jsem první jízdou získal možnost obdarovat i další nováčky téhel služby. Tak neváhejte, aplikaci si hned stáhněte, mimchodem je ZDRAMA a pak za pomoci mého promo kódu získejte jako já od Jakuba až 200 kroun na první jízdu.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

27 + = 37