Best of My Lost Hat 2016! Mé nejlepší fotky z cest pořízené dronem.

Letecké záběry z dronu

Někdy to do poslední chvíle vypadá, že jste vstávali zbytečně. Oblačnost celý záběr zhatí. A pak se ukáže síla ranního sluníčka a vy máte parádní záběr z dronu.

Poslední dva roky jsem snížil váhu fotovybavení, za minimálního snížení kvality fotek. Dost mi to usnadnil Olympus, který mi dal k dispozici OM-D E-M5 Mark II a čtyři skvělé objektivy. Jenže jak jsem sundal ze zad fotobatoh a vyměnil ho jen za takovou apartní fotobrašničku, začal jsem mít roupy. Vymýšlel jsem nějaký další zdroj skvělých a origináních fotek a videí, než je fotoaparát. A tak jsem s sebou začal nosit dron a pořizovat letecké záběry. Konkrétně mám na zádech vždy Phantom 3 Profesional. A tak když je příležitost, hezké počasí, dobré místo a nehrozí nebezpečí, že bych někoho ohrožoval, rád jej vybalím z batohu a udělám co nejvíce nezvyklých snímků či krátkých videí. Letecké fotky jsou parádním oživením mého blogu. Kromě řady míst v ČR jsem takměl možnost fotit ze vzduchu také v Nepálu, v Portugalsku či v Jižním Tyrolsku.

A tak tu máte ty nejlepší letecké fotky z mých cest v roce 2016.

Jižní Tyrolsko – Versciaco di Sopra

Po náročném dni focení v horách jsem nechtěl sedět u hotelového bazénu a tak jsem vyrazil na louku za vesnici. Něž jsem dostal dron do vzduchu bylo už slunce dost nízko na hrátky se světlem.

Letecký snímek Versciaco di Sopra.

Versciaco di Sopra, malá vesnička v Jižním Tyrolsku u hranice s Rakouskem.

Česká republika – Dolní Kounice

Když nemůžete dospat, je nejlepší vzít foťák a vydat se ven. Ráno vzikají ty nejlepší fotky. A když máte dron a vhodný objekt, může vzniknout něco jako tahle fotka z Dolních Kounic.

Dolní Kounice

Řeka Jihlava protékající Dolními Kounicemi. Kaple sv. Antonína na kopci.

Portugalsko – Mys Svatého Vincenta

Když už jsem byl na portugalském pobřeží Algarve, chtěl jsem se podívat na najzápadnější kout. Fotit dronem maják na Mysu sv. Vincenta byla skvělá zkušenost. Obzvlášť, když musíte dron poslat ze 100m vysokého útesu nad Altantik a víte, že kdyby něco, nezachráníte ho.

Mys sv. Vincenta

Maják na mysu sv. Vincenta na západním konci portugalského pobřeží Algarve.

Nepál – Káthmándú

Létání v Kathmándú nebylo vůbec jednoduché. Kdybych nevěděl, že má naše návštěva podpodu státních úřadů, byl bych ještě opatrnější. Několik startů z uzavřených zahrad v centru města, ale stálo za to.

Letecké záběry z Nepálu

Střechy domů v nepálské Metropoli Káthmándú.

Česká republika – Výprachtice

Celý den s dětmi u vody nebo v lese a vidíte, jak slunce klesá k horizontu a vy budete muset vyrazit. Zvlněná krajina Orlických hor je totiž naprosto ideální pro fotky z nadhledu. A do toho ta oblačnost.

Letecké záběry Orlickch Hor

Orlické hory i kopečky v předhůří jsou malebnou krajinou.

Portugalsko – vesnice Alte

Tahle vnitrozemská vesnička mě naprosto okouzlila. Procházet se malebnými uličkami bylo krásné, ale zatoužil jsem ji vidět ze vzduchu a tak jsem vyrazil za hranice obytné zóny a udělal nějaké letecké záběry.

Portugalsko, Alte, Algarve

Portugalská vesnička Alte je vnitrozemskou perlou regionu pobřeží Algarve.

Nepál – cestou do Pokhary

Nepál vnitrozemí.

Krajina pokrytá hustým pralesem, to je také Nepál.

Nepál má každý spojený s obřími horami, skalnatými štíty a zasněřenými vrcholky. Já po několika startech viděl jen zelenou nádherně zvlněnou krajinu. Na cestě do Chitwannu dokonce přes 100 metrů vysoký vodopád.

Vodopád cestou do Chitwanu

Tenhle vodopád měl podle výškoměru dronu přes 100 mtrů.

Jižní Tyrolsko – Jezero Baries

Jedno z nejfotografovanějších míst v Jižním Tyrolsku je právě jezero Braies. Blankytně modrá hladina se leskne mezi skalnatými vrcholy. Na břehu je krásný starý hotel i kaplička. Jezero si můžete projet na lodičce.

Letecký záběr na jezero Braies.

Jihotyrolská perla, UNESCO chráněné jezero Braies.

 


You may also like...

1 Response

  1. Profilový obrázek Mach4 napsal:

    Hodně povedené záběry z dronů. Pokud mohu přispět se svou trochou do mlejna, tak tady taky najdete jak videa, tak fotografie z dronů ttps://www.andruvision.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 2 =