Noční skicrossový závod na jihotyrolském Kronplatze můžou jet také amatéři

Závod na Kronplatze je díky konání za tmy plný napětí! Foto: Harald Wisthaler

Závod na Kronplatze je díky konání za tmy plný napětí! Foto: Harald Wisthaler

Představte si noc a vy se řítíte po sjezdovce dolů, za sebou máte další tři závodníky, kteří vám dýchají na záda. Kolem bouří davy fanoušků a vy projíždíte  sněhovým tunelem, můstek mezi sněhovými sochami vás vyhodí vysoko nad sjezdovku, ale vy i tak projedete cílem jako první. Čistý adrenalin!

Je noc, sněží a vy jdete závodit! Foto: Harald Wisthaler

Je noc, sněží a vy jdete závodti! Foto: Harald Wisthaler

Přesně tyhle pocity můžete zažít i vy? Už příští víkend se ve známéme lyžařském středisku na Kronplatze v Jižním Tyrolsku chystá unikátní skikrosový týmový závod Red Bull Kronplatz Cross. Závod se jede už počtvrté. Zúčastnit se může každý, ale vězte, že minulé ročníky ozdobily takové hvězdy, jako je třeba náš skikorsař, dvojnásobný mistr světa, Tomáš Kraus. V minulých letech dokonce tyhle závody jeho tým vyhrál a jednou byl na třetím místě.

Časký Skikrosař Tomáš Kraus (uprostřed) se svým týmem již v minulosti noční skikrosovýá závod na Kronplatze vyhrál. Letos bohužel nepojede, protože je zraněný.

Časký Skikrosař Tomáš Kraus (uprostřed) se svým týmem již v minulosti noční skikrosovýá závod na Kronplatze vyhrál. Letos bohužel nepojede.

Čtvrtého ročníku se letos bohužel kvůli zranění ve švýcarské Arose nezúčastní, ale i tak asi na vítězství zapomeňte. Letos by se měl v závodě objevit také legendární italský sjezdař Kristian Ghedina.[pullquote-left] RED BULL KRONPLATZ CROSS se jede v pátek 27. února a v sobotu 28. února 2015 na Kronplatze, Valdaroa-Olang (Gassl).[/pullquote-left] V každém případě, pokud se příští týden vydáte právě do Jižního Tyrolska čeká vás spousta zábavy ať už na trati nebo pouze coby diváky v publiku. Závod se jede v sobotu v noci po pátečních kvalifikacích.

Závodníky na trati čeká řada překážek. Foto: Harald Wisthaler

Závodníky čeká řada překážek. Foto: Harald Wisthaler

Soutěží tříčlenné týmy formou štafety. Lyžaři musí cestou dolů překonat řadu překážek – třeba přeskočit přes horskou boudu, projet mezi obřími ledovými sochami, v cestě jim stojí sněhové tunely či lyžařské skokánky. Letos se závod pojede na propracované strmé trati z Geiselsbergu do Gasslu.

_wwwwisthalercom_14_02_redbullkronplatzcross_tag1_HAW_3334_04_0b3a4e29af

Start a už padáte sjezdovkou k cíli. Foto: Harald Wisthaler

Do sobotního závodu se dostane 30 nejlepších týmů z pátečních kvalifikací. Mezi nimi se rozhodne, kdo pojede na Kronplatze finále adrenalinového závodu. Jak již bylo zmíněno, velkolepé překážky a skoky by měly napumpovat adrenalinem nejen soutěžící, ale i diváky. V sobotu 28. února bude na Kronplatze rozhodovat souhra dovedností, techniky a bojového ducha. Diváky Red Bull Kronplatz crossu tak čeká představení plné akrobacie a husí kůže :-).

Letíte vzduchem! Co teď? Foto: Harald Wisthaler

Letíte vzduchem! Co teď? Foto: Harald Wisthaler

Kronplatz si jistě oblíbíte i pokud závod ve skikrosu nestihnete. Lyžařský areál je skutečný lídr, pokud jde o velikost v Jižním Tyrolsku, je také nejmodernějším areálem a velmi dobře si stojí i v rámci celých Alp. Kopec je přístupný ze tří stran za pomoci více než třiceti lanovek, většina z nich jsou kabinové. K dispozici je neuvěřitelných 346 sněžných děl. Z vrcholku se můžete vydat po 116 kilometrech sjezdovek, o jejichž perfektní povrch pečuje na třicet sněžných roleb. O nich jsem mimochodem psal v jiném článku na My Lost Hat. A tras, které můžete jako lyžaři využít, je skutečně nepřeberné množství.

Za posyktnutí skvělých fotek díky Haraldu Wisthalerovi.

 


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

88 − = 86