Dominikánská republika táhne stále více turistů

image002

Letovisko La Romana v Dominikánské republice. Foto: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Jedno z největších letišť v Karibiku, mezinárodní letiště v Punta Cana v Dominikánské republice otevře v listopadu nový terminál. Vzdušný přístav, který byl postaven v roce 1984, byl prvním letištěm světa, které vlastnila soukromá společnost. Vybudování nového terminálu bylo přirozeným vyústěním zvýšeného zájmu o tuto destinaci. Dominikánská republika letos jen od ledna do srpna přilákala celkem 3.608.955 turistů a právě kvůli nim vznikl nový terminál B. Jeho výstavba vyjde na 100 milionů USD a bude operovat až dvacet šest letů denně. Země se tak stává nejnavštěvovanějším místem v Karibiku. Přestože Punta Cana je stále nejrušnějším letištěm v zemi dá se do Dominikánské republiky létat i na jiná letiště. Air France začne letos v zimě nově létat také do letoviska La Romana na jihovýchodním pobřeží Dominikánské republiky. Air France dosud létala s turisty na dvě místa v Dominikánské republice. Do hlavního města Santo Domingo a na již zmíněné letiště Punta Cana. Možností letět do Karibiku z Evropy tak zavedením letů do La Romana zase přibude.

Že je o tuhle exotickou destinaci skutečný zájem a nadšení turistů se místním daří udržet dokazuje i studie Centrální banky Dominikánské republiky, podle které se 96,6 % turistů, kteří zemi navštívili v roce 2013, chce v budoucnu opět vrátit. Tak snad jim to vyjde.

Turisté v Dominikánské republice utrácí v průměru o více než sto dolarů více než v jiných latinskoamerických destinacích, utratí téměř tisíc dolarů.  „Zavazuje nás to nadále udržovat a vylepšovat služby na té nejvyšší úrovni,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „V průběhu posledních dvou let začala mimo jiné například renovace Koloniální zóny Santo Dominga.“

 

Dominikánská republika pzabírá asi dvě třetiny ostrova Hispaniola,  jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Jsou tu nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Země má pět velkých turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 16 = 24