ICE Q – gurmánská restaurace na vrcholu ledovce Sölden

RELAX_Ledovce_tip_02_3

Ice Q, restaurace na söůdenském ledovci ve třech kilometrech.

Jako zjevení uprostřed hor působí nová restaurace ICE Q.   Stojí na rakouském ledovci Sölden ve výšce 3048 metrů nad mořem. Otevřena je od prosince 2013. Moderní sklobetonová stavba u horní stanice lanovky Gaislachkogel má hned několik nej. Především je to jedna z nejvýše položených gourmet restaurací v Alpách.

Unikátní architektura

Pro svůj provoz používá ledovcovou vodu a nemá topení. Pro vyhřívání je na povrchu celé stavby natažena speciální fólie, která absorbuje teplo a převádí jej do termosystému restaurace. Budova restaurace ICE Q je navíc unikátní ve své konstrukci. Musela být v náročných vysokohorských podmínkách postavena za pět měsíců. Stojí pevně na třech bodech. Vzhledem k “problémům” s permafrostem je možné celou restauraci zvenout až o 40 centimetrů.

Úžasný výhled

Z vnitřku se vám naskytne nádherný pohled do tří směrů – na italské Dolomity, vidět je i nejvyšší německá hora Zugspitze nebo údolí, kde byl nalezen slavný lovec Ötzi.

Dokonalé jídlo a pití

Restaurace nabízí kromě skvělého jídla od léta 2014 také speciální edici vína PINO 3000. To není běžně v prodeji, ale jde o limitovanou edici, která bude zrát v barikových sudech v nejvýše položeném vinném sklípku Rakouska, tedy právě  ve sklepě restaurace ICE Q. Hrozny pro sytě rudé cuveé bylo získáno ve třech hlavních pěstitelských oblastech německém Kaiserstuhl, rakouských Korutanech a v Jižním Tyrolsku na severu Itálie.

V nabídce najdete bílý kaviár z jesetera, čokolády od Ötztal Lammbeuscherl, pěnovou polévku z borovice Limby nebo tmavé pšeničné pivo či zmrzlina s omáčkou ze švestek a červené řepy. Jestli jste už dostali na tyhle dobroty chuť pak vězte, že cena je řekněme přijatelná, vzhledem k nadmořské výšce. Na osobu takové kulinářské menu vyjde na 88 euro.

 

Výhled z restaurace ICE Q je stejně luxusní, jako položky v jídelním lístku.

Výhled z restaurace ICE Q je stejně luxusní, jako položky v jídelním lístku.

 

 

 


You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

6 + 3 =